
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 30 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Response Time | 4 µs |
| Number of Channels | 1 |
| Input Bias Current | 40 fA |
| Quiescent Current | 14 µA |
| Propagation Delay | 10 µs |
| Max Supply Current | 7 µA |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 14 µA |
| Max Input Current | 40 fA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 75 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 15 mV |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Output Type | Open Drain |
| Operating Supply Current | 14 mA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3504
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95752
Ext.Price$0.95752
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95752 | $0.95752 |
| 10 | $0.70104 | $7.01040 |
| 25 | $0.63863 | $15.96575 |
| 50 | $0.60030 | $30.01500 |
| 100 | $0.56426 | $56.42600 |
| 300 | $0.53620 | $160.86000 |
| 500 | $0.50954 | $254.77000 |
| 1000 | $0.41977 | $419.77000 |
| 3000 | $0.41244 | $1237.32000 |
| 5000 | $0.40524 | $2026.20000 |
